Казацькими стежками

У цих місцях над Дніпром зароджувалося козацтво. Тут знаходиться перша козацька столиця — Чигирин — столиця держави Богдана Хмельницького.

Тут і тихий Суботів — маєток і могила великого Хмельницького.

Холодний Яр — один із найнезвичайніших історико-культурних ландшафтів України, можливе місце падіння гігантського метеориту, повне історичних таємниць, драм і трагедій.

У наші дні Чигирин — історико-культурний заповідник, відреставрований з особливою турботою. Музейний комплекс на Замковій горі, пам'ятник археології та стародавньої фортифікації часів Богдана Хмельницького та Петра Дорошенка. Чигирин був столицею козацької держави до 1676 року.

Суботів. Ми знаємо це місце по 5-гривневій купюрі — силуету священної для українців Іллінської церкви. У Суботові була резиденція Богдана Хмельницького, звідси почалася Визвольна війна, тут же великий гетьман спочив і був похований. Руїни палацу Хмельницького та Іллінська церква, де покоївся прах гетьмана, — зриме нагадування про велику епоху пробудження України.

Холодний Яр — місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов'язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. Екскурсія: дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам'ятник холодноярським партизанам. Це місце — пам'ятник природи всеукраїнського значення. Вчені нині вважають, що колись тут врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр. Місце вражаючої краси. В яру ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Програма туру: 

Черкаси

8:00 - 9:00

переїзд з Черкас до Чигирина, екскурсійний супровід. 
Чигирин 9:30 - 12:30

екскурсія до музею Б.Хмельницького,  Замкової Гори, Резиденції Б. Хмельницького

 

Суботів 13:00 - 15:30

екскурсія до Іллінської церкви, Замчища Б.Хмельницького, Трьох криниць. Вільний час. 

Буда

16:00 -

16:30 

Екскурсія до дубу М.Залізняка, сувеніри.

Холодний Яр

16:45 - 

17:20

Мотронинський монастир. Гайдамацький став. 

Черкаси 18:00 Повернення в м. Черкаси

Вартість туру: 330грн з особи

У вартість входить: проїзд, екскурсійний супровід, вхідні квитки до туристичних об'єктів, медичнеч страхування. 

У вартість не входить: особисті витрати.  

 

 

 

 

 

Фото-звіт з туру Казацькими стежками