Новий рік у Карпатах - від Маняви до Драгобрату

Зимовий Манявський водоспад та монастир, засніжений Драгобрат, Косів, Верховина та Делятин, найгарніші панорами Карпат, чекають на Вас у новорічній автобусній мандрівці.

Дата проведення: неділя, 30 грудня 2018р. – вівторок, 01 січня 2019р.

1 день: виїзд зі Львова (09:00) – Манява (екскурсія монастирем, обід та огляд водоспаду) – Делятин (огляд краєзнавчого музею) – Верховина (поселення в гуцулів о 21:00, вечеря).

2 день: сніданок і виїзд (08:00) – Ясіня (автомобільний підйом на Драгобрат, підйом на вершину Стіг канатно-крісельною дорогою, обід, вільний час, огляд церкви) – Верховина (повернення в садиби, Новорічна Гуцульська Забава).

3 день: пізній сніданок і виїзд (12:00) – Верховина (музеї гуцульської магії та вишиванки) – Криворівня (дегустація в музеї “Дідова аптека”) – Косів (обід та вільний час для покупки сувенірів) – Львів (повернення до 23:00).

На Вас чекають:

- неймовірна “Гуцульська Новорічна Забава” в столиці Гуцульщини - Верховині;

- знайомства з історією, звичаями, культурою одних з найцікавіших людей світу – гуцулів;

- найкращі страви гуцульської кухні;

- найвидатніші історичні та природні пам’ятки краю: гуцульські храми, водоспади, річки, мальовничі карпатські пейзажі, гуцульські музеї;

- ну і звичайно сніжки та інші види зимової ейфорії.

ГУЦУЛЬСЬКА НОВОРІЧНА ЗАБАВА!

Новорічне святкування відбувається у ресторані-колибі “Магурка” смт. Верховина. Орієнтовний початок Новорічної програми 21:30. Під час забави на Вас чекають:

- новорічна програма, народні пісні, танці, забави разом із гуцульським ведучим та музикантом-клавішником “Верховинський музика”;

- майстер-класи з гуцульських танців: гуцулка, решето;

- гуцульські співаночки, коломийки, пісні про Карпати;

- посвята в гуцули;

- і танці, танці, танці під запальну гуцульську музику.

Меню святкової вечері з автентичними стравами гуцульської кухні:

- холодні закуски, салати, цвіклі, студенець, квашені огірки і помідори;

- борщик гуцульський (з білого буряка та на копчених ребрах);

- гуцульські голубці-пальчики з грибною підливою;

- кишка гуцульська із гуслянкою;

- вареники на пару;

- фрукти, солодке, чай із запашних цілющих карпатських трав;

- весела карпатська водичка, шампанське, вино, мінеральна вода, узвар.

Детальний опис екскурсійних об’єктів:

Манява. Тут на березі річки Манявки розташований один із найбільших духовних центрів Західної України - “Український Афон”. Історико-архітектурний заповідник “Скит Манявський”, був заснований як монастир-скит у мальовничому куточку Карпат вихідцем з Афону Йовом Княгинецьким (1606р.). У часи найбільшого розквіту скитові підпорядковувалося 556 монастирів Східної Європи. Зараз тут Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир УПЦ КП, у багатьох храмах якого віруючі можуть помолитися.

Неподалік від скита знаходиться “Манявський водоспад”, який є одним із найгарніших і найвищих в українських Карпатах. Він прорізає тверді ґорґанські породи, а вода падає з висоти біля 20 метрів.

Делятин. Відоме в минулому містечко солеварів запрошує у краєзнавчий музей, який знаходиться в найошатнішій віллі Делятина: тут зібрана чудова експозиція гуцульських старожитностей, особливо вишивки та різьби по дереву. У музеї ми дізнаємося про співця гуцульського села Марка Черемшину, бо саме тут він працював у адвокатській конторі. Але особливо вражає кімната-музей надзвичайно талановитого художника Йосипа Васьківа, картини якого відзначаються високою технікою та культурою виконання, а самого його за світогляд та життєвий шлях місцеві гуцули називали “Ганді”.

Ясіня. “Гуцульська столиця”, селище розташоване між карпатськими хребтами Чорногора і Свидовець на берегах норовливої Чорної Тиси. Відомим на весь світ Ясіня стало завдяки шедевру гуцульської дерев’яної архітектури церкві Вознесіння Господнього (1824р.), т.з. “Струківська церква”, яка занесена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Драгобрат. Гірськолижний курорт, що розташований на схилах Свидовця, одного з найвищих карпатських хребтів на висоті 1300-1700м. За допомогою канатно-крісельної дороги можна піднятися на вершину гори Стіг (1707м), з якої відкриваються одні з найгарніших панорам в Українських Карпатах. Зимові краєвиди Драгобрату зачарують кожного своїми пейзажами. Тут також є можливість покататися на лижах (сноуборді), насолодитися гірським повітрям та отримати незабутні емоції.

Верховина (музей гуцульської магії). Один із найоригінальніших музеїв країни розповідає про вірування гуцулів, про способи та засоби їхнього співіснування із нематеріальним світом, про магічні обереги та примівки. Під час екскурсії можна дізнатися про видатних мольфарів та чародіїв, зрозуміти, чим відрізнялися віщуни, примівники, гадєрі, хмарники та щезники. Як гуцули із надприродними властивостями розганяли хмари, зупиняли дощ, лікували рак настоянкою гадюки та рятували людей від укусу змій.

Музей-садиба Галинки Верховинки (музей вишивки) у Верховині. Надзвичайно душевний музей, який заснувала поетеса Галина Яцентюк. Під час інтерактивної екскурсії вона розповідає про гуцульські традиції, особливо обряд весілля, орнаменталістику гуцульської вишивки, переодягає туристів у гуцульські строї. Особливо розчулюють гостей вірші, які від щирої душі декламує господиня із чудовим творчим псевдонімом Галинка Верховинка.

Музей “Дідова аптека” у Криворівні. Здавна гуцулам було багато відомо про лікувальні властивості трав, плодів, коріння, з яких вони пили чаї та робили настоянки. Щоб ознайомити гостей Гуцульщини із давніми знаннями, поруч із відомою Франковою криницею відкрили дегустаційний музей “Дідова аптека”, в якому можна дізнатися про народну медицину та посмакувати цілющим чаєм із казана та продегустувати декілька настоянок у лікувальних цілях.

Косів. Це місто ще називають “Ворота Карпат”, а також столицею декоративно-прикладного мистецтва України, бо саме в Косові і районі живуть і працюють тисячі народних майстрів, які продовжують давні ремісничі традиції. Прогулюючись центром міста, можна купити собі знаменита на весь світ косівську кераміку, а також інших сувенірів за цінами виробника

* * *

ВАРТІСТЬ туру: 3290 грн./особа.

У вартість ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом, проживання (2 ночі), Новорічна забава (програма, їжа, напої, в т.ч. алкогольні), вечеря в 2-й день, сніданок у 2-й і 3-й день, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, страхування на час подорожі.

У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються: квитки на потяг від ст..ім.Шевченка – Львів та зворотній шлях,  вхідні квитки в туристичні об’єкти, обіди.

Квитки на потяг з ст.. ім..Шевченка – м.Львів:

 Купе – 249,78 грн/особа,    Плацкард – 152,74грн/особа.

Знижки для дітей:

- Дітям до 5 років, при супроводі 2-х дорослих, без окремого місця в автобусі та при проживанні - безкоштовно;
- Дітям від 6 до 12 років, знижка від загальної вартості туру - 400 грн.

Вартість вхідних квитків:

- трансфер до Манявського водоспаду на машинах ГАЗ-ЗІЛ в обидві сторони: 90 грн.;

- краєзнавчий музей у Делятині: добровільна пожертва;

- трансфер Ясіня-Драгобрат на машинах ГАЗ-ЗІЛ в обидві сторони: 150 грн.;

- підйом на канатно-крісельній дорозі на гору Драгобрат: 80 грн.;

- музей гуцульської магії: загальний, пенсіонери і студенти, учні – 20 грн.;

- музей вишивки (музей-садиба Галинки Верховинки): загальний, пенсіонери і студенти – 30 грн., учні – 25 грн.;

- музей “Дідова аптека”: загальний, пенсіонери і студенти – 35 грн. (дегустують настоянки і чаї), учні – 25 грн. (дегустують чаї).

Проживання: відбувається в затишних гуцульських садибах зеленого туризму м. Верховина, номери: 2-х і 3-х місні з вигодами на коридорі (з розрахунком на 2-3 кімнати). Фото типових садиб можна побачити тут www.bit.ly/sadyby_verkhovyny

Харчування:

Обід в 1-й день – відбувається у закладах харчування с. Манява, вартість - 90 грн.

Вечері та сніданки – відбувається в садибах зеленого туризму м. Верховини.

Обід в 2-й день – відбувається в закладах громадського харчування курорту “Буковель” на власний смак і вибір туристів.

Обід в 3-й день – відбувається в ресторані “Ґражда” м. Косів. Вартість - 95 грн.